Moja jest tylko racja i to święta racja

by Alky 0 Comments

Ludzie mają niezwykle wysokie mniemanie o sobie, skoro uważają się za odpowiednią reklamę swojej ideologii.

  • Oskarżenia padające z obu stron (religia vs ateizm, ateizm vs religia) utwierdzają mnie w przekonaniu, że publiczne deklaracje co do wyznawanej ideologii i światopoglądu wyrządzają tym poglądom więcej szkody niż ataki drugiej strony.
  • Za casus niech posłuży przykład księży-złodziejów i księży-pedofilów: ich czyny nie są przypisywane tylko im, ich czyny przypisywane są całej wyznawanej przez nich religii jako takiej.
  • Zauważyłem coś podczas seansu Bóg nie umarł 2 – główna bohaterka nie jest prawdziwą osobą, tylko dwuwymiarową, tekturową wycinanką.
  • Może pozwolić sobie na publiczną deklarację religijności, ponieważ nie staje przed niemożliwymi wyborami typowymi dla prawdziwych, trójwymiarowych ludzi – niejasnymi sytuacjami moralnymi, koniecznością wyboru mniejszego zła i zaprzeczenia swoim zasadom w imię ważniejszego dobra.
  • Nie jestem w stanie identyfikować się z bohaterami filmów religijnych, ponieważ nie mogę pochwalić się podobnym poziomem niewinności.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>